Trzecia Niedziela Wielkanocna, 15.IV.2018r.

1.      Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2.      Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, które pomoga nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3.      Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4.      Dziś trzecia niedziela miesiąca, ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na cele inwestycyjne,  na renowację ołtarza św. Józefa. Dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

5.      Próba dzieci przed I Komunią w najbliższy wtorek, o godz. 17.00. grupa I (3A, 3C, 3E); o godz. 18.30 grupa II (3B, 3D, dzieci uczące się poza Dzierzgoniem). Obecność jest obowiązkowa.

6.      W tym roku uroczystość I Komunii odbędzie się 20 maja. Grupa I o godz. 9.45, Grupa II o 11.15. Rocznica I Komunii świętej jest zaplanowana na 27 maja o godz. 11.30. Sakrament Bierzmowania 18 czerwca o godz. 18.00

7.      Uroczystości ku czci św. Wojciecha odbędą się 28 kwietnia w Świętym Gaju o godz. 15.00. Z naszej parafii rusza pielgrzymka pieszka, zbiórka o godz. 11.30. Osoby, które są chętne pielgrzymować i chcą powrócić autobusem powinny zapisać się w zakrystii.

8.      Sakramentalny związek małżeński w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć:

Dominik Marek NOWAKOWSKI, zamieszkały w Bruku, par. Bągart

Aurelia Daria CIEĆWIERZ, zamieszkała w Stanowie, par. tutejsza –zapowiedź III.

Paweł WYKRZYKOWSKI, zamieszkały w Chełmnie, par. Wniebowzięcia N.M.P w Chełmnie

Karolina ŻYRA, zamieszkała w Dzierzgoniu, par. tutejsza –zapowiedź III.

Artur Jan LIPSKI, zamieszkały w Dzierzgoniu, par. tutejsza

Maja STRUŻYŃSKA, zamieszkała w Olsztynie, par. Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie  zapowiedź II.

Damian PROSZEK, zamieszkały w Ziębach, par. Pluty

Katarzyna JAS, zamieszkała w Prakwicach, par. tutejsza  zapowiedź II.

Daniel Marcin MEINERS, zamieszkały w Starym Targu, par. Stary Targ

Barbara ŚPIEWAK, zamieszkała w Dzierzgoniu, par. tutejsza  zapowiedź I.

Jacek GRZEGOWSKI, zamieszkały w Dzierzgoniu, par. tutejsza

Joanna LISEWSKA, zamieszkała w Elblągu, par. św. Brunona w Elblągu  zapowiedź I.

9.      Zmarli w ostatnim tygodniu:

† Małgorzata KUCIŃSKA  z Dzierzgonia, lat 55.

Requiescat in Pace.

Niedziela, IV Tydzień Wielkanocny