II niedziela zwykła, 14.I.2018r.

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

3. W dniach 23-25 lutego 2018 roku organizowany będzie KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI– Weekend dla zakochanych. Kurs jest adresowany do par które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Celem spotkań jest nie tylko przybliżenie sakramentu małżeństwa, ale również lepsze wzajemne poznanie się młodych oraz nauczenie się rozmowy o sprawach trudnych, konfliktowych w formie dialogu. Specyfika tych spotkań polega nie na doborze nowych treści, lecz na zastosowaniu nowych metod i form pracy. Tu głównie prowadzący dzielą się z uczestnikami kursu swoim małżeństwem, doświadczeniami. Drugą część każdego spotkania stanowi natomiast czas przeznaczony na pracę pomiędzy narzeczonymi, w weekendzie uczestniczą pary. Kurs prowadzi małżeństwo z kilkunastoletnim stażem Magdalena i Sławomir. Koszt 100 zł od pary.  Program kursu jest następujący: 23 lutego od godz.17.00 do 21.00; 24 lutego od 9.30 do 15.00; 25 lutego od 10.00 do 13.00. Miejsce kursu to Zespól Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu, ul. Zawadzkiego 15. Zgłaszać się można telefonicznie 505435644 lub przez link znajdujący się na stronie parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący:

15. I – Stanowo (ks. Proboszcz); Stanowo (ks. Adrian); Pl. Kościuszki  (o. Krzysztof).

16. I – Zawadzkiego, (ks. Proboszcz); Zawadzkiego (ks. Adrian); Zawadzkiego (o. Krzysztof).

17. I – Jeziorno (ks. Proboszcz); Limanowskiego, Kajki, Linki (ks. Adrian); Limanowskiego (o. Krzysztof).

18. I – Jagiełły 4 (ks. Proboszcz); Jagiełły 3 i 6  (ks. Adrian); Jagiełły 5 (o. Krzysztof).

19. I – Jagiełły 2 (ks. Proboszcz); Jagiełły 8 (ks. Adrian); Jagiełły 7  (o. Krzysztof);

20. I – Słoneczna, Owczarnia, Betoniarnia (ks. Proboszcz); Morany, Kuksy (ks. Adrian); Morany (o. Krzysztof).

Bardzo proszę o przygotowanie stołu z białym obrusem, krzyżyka, świecy, wody święconej. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00; w sobotę o godz. 10.00. Proszę o przyjechanie po księży do Stanowa, Jeziorna, Moran i Kuks, ułatwi to znacznie kolędowanie po tych miejscowościach.

5. Podczas trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy od 8.00 do 10.00.

6.  Za tydzień 3 niedziela miesiąca, taca inwestycyjna na naprawę skradzionych rynien  i  ogrzewanie kościoła.

7. Władze Gminy, Grupa Restart Młodości i Młodzieżowa Rada Miejska w Dzierzgoniu zapraszają 20 styczna o godz. 13.00 do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury na Dzień  Babci i Dziadka. W trakcie spotkania: wspólne gry planszowe, występ artystyczny, rozmowy międzypokoleniowe, słodki bufet i wiele innych atrakcji.

8.  W tym tygodniu patronują nam:

17 I – św. Antoni Pustelnik; 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar.

9.  Zmarli parafianie w ostatnim tygodniu:

† Wiesław KWIATKOWSKI z Dzierzgonia, lat 67;

† Eugenia KARPICZ z Dzierzgonia, lat 71.

Requiescat in Pace.

Sobota, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn