CANTATE DOMINO

Zespół Cantate Domino (Śpiewajcie Panu), od wielu lat działający przy parafii, zajmuje się oprawą muzyczną niedzielnych mszy dziecięco-młodzieżowych (11:30). Pomaga również przy organizacji różnych wydarzeń i uroczystości (np. Peregrynacja Symboli ŚDM, Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym). Obecni członkowie zespołu to głównie młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu, pieczę nad jego działalnością sprawuje Pani Karina Pałka. Zespół co roku wyjeżdża do Pasłęka na warsztaty muzyczne, aby podszkolić swój warsztat wokalny. W czasie Wielkiego Postu poszczególne osoby prowadzą również nabożeństwo Drogi Krzyżowej, włączają się w przygotowanie grobu i ciemnicy. Członkowie zespołu podejmują aktywną działalność w różnych wydarzeniach parafii. Próby odbywają się regularnie w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w każdy piątek o 18:00. Wszystkich chętnych, zarówno śpiewających jak i grających na instrumentach, bez względu na wiek, zapraszamy do współtworzenia naszego zespołu.

Członkowie:

Magdalena Kraśniewska